Facebook stránky galerie CS DE


GALLERY TOUR

 

Poznávejte nezávislou kulturní scénu ve Zlíně!

Akce spojuje sedm nezávislých kulturních subjektů, které představují veřejnosti současné umění a zlínskou architekturu: Galerii Kabinet T., evangelický kostel Zlín, Infopoint baťovského bydlení, Hvězdárnu Zlín, Photogether Gallery, Galerii Garáž - GAG.
Běžný provoz galerií v rámci Gallery Tour obohacují zajímavé vernisáže, autorské prohlídky, koncert i grilování. Součástí programu 1. ročníku Gallery Tour se stala i prohlídka Čiperovy vily, kterou nás provedl David Valůšek, ředitel Státního okresního archivu Zlín. GALLERY TOUR nabídla zajímavý a živý program, který začal vyzváněním nového zvonu v evangelickém kostele a skončil koncertem v prostorách bývalého bunkru, kde se dnes nachází Photogether Gallery. Mnohé ze zúčastněných galerií nejsou známé širokému publiku, ač mají dlouhodobě kvalitní program spjatý nejen se současným uměním, ale i zdejší architekturou a historií. Prostory fungují spíše komunitním způsobem díky nadšení a energii několika málo lidí, kteří se těmto aktivitám věnují ve svém volném čase. Mezi jednotlivými prostory přejížděl autobus.
První ročník Gallery Tour proběhl v sobotu 6. 5. 2017, v čase 16:00 – 24:00 hod.

Program:
16:00 – 17:00
evangelický kostel: zahájení vyzváněním nového zvonu a vernisáží výstavy „Dům“ s podtitulem „...aby už ji nikdy nenašli...nikdy...“ (Marie Hladíková a Dušan Tománek)

17:00 – 18:00
Infopoint baťovského bydlení: výstava Můj baťovský domek (Jitka Ressová)

18:00 – 19:00
Galerie Kabinet T.: komentovaná prohlídka výstavy BLIND SPOTS s autorem Davidem Možným

19:00 – 20:00
otevřený ateliér Galerie Garáž – GAG: Vojtěch Skácel
Čiperova vila na Burešově: komentovaná prohlídka areálu vily s Davidem Valůškem, ředitelem Státního okresního archivu Zlín

20:30 – 22:00
Hvězdárna Zlín: výstava „Hnědá empatie“ Václava Stratila a pozorování hvězd

22:30 – 24:00
Photogether gallery: výstava Šimona Kříže (malby a videa) a koncert dua „Vly“

www.facebook.com/gallerytourzlin/

Gallery tour

 

 

Fotodokumentace

 


Galerie Kabinet T. © 2008 - 2018 |  CZ | DE

Státní fond kultury ČR Ministerstvo kultury ČR Statutární město Zlín Česko-německý fond budoucnosti CREAM Real Estate IS REKLAMA TRINITAS ArtMap