Facebook stránky galerie CS DE


GALLERY TOUR

 

Gallery Tour 2018 / současné umění a zlínská architektura

sobota / 05. 05. 2018 / 14:00 – 23:00 hod.

zahájení akce ve 14:00 hodin v evangelickém kostele ve Zlíně

 

Volnou jízdu autobusem, na kole nebo pěšky - Gallery Tour 2018 si můžete ve Zlíně užívat v sobotu 5. května. Budete provázeni současným uměním a zlínskou architekturou. Druhý ročník akce, kterou v loňském roce iniciovala galerie Kabinet T., se uskuteční za podpory města Zlína prostřednictvím projektu Živý Zlín. Gallery Tour spojuje několik kulturních subjektů, které fungují částečně komunitním způsobem. Cesta autobusem propojuje centrum s okrajovými částmi města a vtáhne do kulturního života širokou veřejnost prostřednictvím vernisáží, komentovaných prohlídek, diskuzí, koncertů a to vše během jednoho odpoledne a večera.

Stejně jako u prvního ročníku Gallery Tour, tak i letos zhlédnete tvorbu zajímavých osobností současného umění. K vidění budou kresby, malby, objekty, videoinstalace, fotografie a architektura. Během cesty vám nabídneme lehké občerstvení a akci zakončíme koncertem.
Jedním ze subjektů, které se podílejí na výstavní činnosti, je Českobratrská církev evangelická Zlín. Ta od roku 2007 pořádá výstavy ve zrekonstruovaném vestibulu evangelického kostela. A právě zde Gallery Tour 2018 zahájíme výstavou Dagmar Havlíčkové, jejíž kresby jsou organickými i geometrickými strukturami přepisujícími text formou osobní modlitby.

Zlínská hvězdárna uvede malíře Aleše Růžičku, laureáta ceny Václava Chada IV. Zlínského salónu mladých. Růžičkovy smyslové malby nás budou okouzlovat společně s pohledem na Slunce hlavním dalekohledem hvězdárny a dozvíme se, co všechno můžeme na denní obloze pozorovat.
V Infopointu baťovského bydlení je možné objevovat nové pohledy na celek, detaily i možnosti zlínské architektury během komentovaných prohlídek s architektkou Jitkou Ressovou a jejími kolegy.  Infopoint je třetí zastávkou Gallery Tour a odtud to pak bude kousek do galerie Kabinet T. / 12. tovární budova Zlín /, která představí instalaci slovenských umělců Jaro Vargy a Doroty Kenderové. Výstavu nazvanou Je toho více budou komentovat autoři.
Pátou zastávkou je prohlídka Zikmundovy vily s Davidem Valůškem, ředitelem Státního okresního archívu Zlín. Zde budete mít ojedinělou příležitost prohlédnout si exteriér vily zblízka.
Galerie Garáž – GAG má na programu 48. ČIN v netradičním výstavním prostoru na Burešově.

Akci zakončíme ve Photogether Gallery vernisáží a koncertem Johany Novotné, fotografky, jež svou tvorbou přesahuje k filmu, intermediím a instalaci. Svůj hudební projekt Johuš Matuš charakterizuje jako „ruralpopové sólistické muzikantské duo nebo duální muzikantské sólo“ a její koncert se rozezní na závěr Gallery Tour 2018 v bunkru Zlínské polikliniky.

Časový harmonogram Gallery Tour 2018:

14:00 - 15:00 Evangelický kostel
15:00 - 16:30 Zlínská hvězdárna
16:30 - 17:30 Infopoint baťovského bydlení
17:30 - 18:30 Galerie Kabinet T.
18:30 - 19:30 Zikmundova vila
19:30 - 20:15 Galerie Garáž - GAG
20:15 - 23:00 Photogether Gallery


vstup na akci je volný


fb.com/gallerytourzlin
zivy-zlin.cz
 


Gallery tour

 

Fotodokumentace

 


Galerie Kabinet T. © 2008 - 2019 |  CZ | DE

Státní fond kultury ČR Ministerstvo kultury ČR Statutární město Zlín