Doprovodné programy

Dílna: freskování a nakládání vlny

10. 5. – 11. 5. 2023

Naložit a počkat aneb sluneční lázně v zavařovačkách

Během workshopu s Míšou Caskovou si vyjdeme na procházku, nasbíráme plevel a naložíme jej spolu s vlněnou přízi do zavařovaček. A pak si počkáme. Asi tak do léta, až se během pár týdnů pod slunečním svitem vlna touhle pradávnou technikou barví. Jak sytý bude konečný odstín záleží i na počasí. Pak nastává mytí, proplachování, vyvěšování, sušení, namotávání. Všechno tohle se stane během výstavy. Společně tak vytvoříme barevnou škálu Zlína a kousek z ní si budou moct účastníci workshopu odnést po skončení výstavy domů.

Skupina Comunite Fresca spolu s malířem Kryštofem Netolickým provedou workshopem freskové a nástěnné malby. Společně ve skupině si řekneme, jak se dá přistoupit ke společnému dílu. Společně připravíme skicy, zeď a barvy na malování. Pokusíme se nacítit na vznikající výstavu, tak aby naše společná freska dobře komunikovala s ostatními díly ve výstavě a nepřetlačila ostatní.

Workshop startuje oba dva dny v 15.00. Prosíme účastníky, aby přišli včas, později již nebude možné se přidat. Konec je předpokládán v 18.00.

 

Všem děkujeme za účast!